Elektrownia Opole – co dalej?

W dniu 17 grudnia 2022 roku odbyła się konferencja pt. „Elektrownia Opole – co dalej? Przyszłość Elektrowni Opole w kontekście Unijnej Polityki Energetycznej”.

Konferencja odbyła się w Auli Politechniki Opolskiej. Projekt DEsire był reprezentowany przez prof. Łukasza Bartelę, który wygłosił referat pt. „Coal-to-Nuclear jako ścieżka transformacji dla energetyki zawodowej w Polsce”. W konferencji wzięli udział posłowie European Parliament, przedstawiciele Ministerstwo Klimatu i ŚrodowiskaMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwowa Agencja Atomistyki. Obecni byli także przedstawiciele samorządu, świata nauki oraz biznesu.

Podczas konferencji podjęta została dyskusja na temat przyszłości Elektrowni Opole w świetle polityki odchodzenia od węgla. Rozmawiano na temat możliwości budowy bloków jądrowych w lokalizacjach właściwych dla obecnie funkcjonujących elektrowni węglowych, szczególnie w kontekście potencjalnie przeprowadzenie w przyszłości takiej inwestycji na terenie Elektrowni Opole.

Politechnika Śląska
ul. Akademicka 2A
44-100 Gliwice, Polska
lukasz.bartela@polsl.pl

Ministerstwo Klimatu i Środowiska
ul. Wawelska 52/54,
00-922 Warszawa, Polska
info@klimat.gov.pl

Energoprojekt-Katowice SA
ul. Jesionowa 15
40-159 Katowice, Polska
epk@epk.com.pl

Instytut Chemii i Techniki Jądrowej
ul.Dorodna 16
03-195 Warszawa, Polska
office@ichtj.waw.pl

Instytut Sobieskiego
Lipowa 1a/20
00-316 Warszawa, Polska
sobieski@sobieski.org.pl

 

Copyright © DEsire 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt & wykonanie Strony www Katowice